Pasjes, poortjes en camera’s: allerlei apparaten leggen vast waar we zijn en wat we doen. Het Rathenau Instituut publiceerde er op 20 mei een boek over: Check in / Check uit.
Een overzicht van de media-aandacht:
Radio
Interview met Floortje Daemen in Tros Radio Online 22 mei. Beluister het interview
Floortje Daemen werd 20 mei in BNN Today geinterviewd. Luister naar het programma, fragment start op 46:40 min.
- 'Politiek ziet technologische ontwikkelingen niet aankomen'. Interview met Christian van 't Hof op 20 mei in Radio 1 programma 'Dit is de dag' van de EO. Beluister het interview (link onderaan)
- 'Politiek loopt steevast achter de digitale feiten aan', interview met Christian van 't Hof op Radio 1, 20 mei.
- Op 19 mei was om 19.00 uur op Radio 6 een interview met onderzoeker Rinie van Est te horen in VPRO De Avonden. Hij is één van de auteurs van het boek. Beluister het interview via de website van VPRO de Avonden.
- Het IKON-radioprogramma De Andere Wereld maakte zondag 16 mei een reportage over dit verschijnsel. Rathenau onderzoeker Christian van ’t Hof ging met een journalist én OV-chipkaart op pad in Rotterdam. Beluister de reportage
'Uitchecken kan niet meer, ik zou niet weten hoe' Op vrijdag 14 mei een interview met Christian van 't Hof in Villa VPRO. Beluister het interview.
Kranten en bladen
- ‘Big brother moet beperkt’, artikel in maandblad Digitaal Bestuur, juni 2010
- ‘Wie wil er nog inchecken?’, boekbespreking in Intermediair, 3 juni 2010
- 'In digitale ruimte is Big Brother een goeie vent', artikel in NRC Handelsblad. Lees het via het NRC-archief (betaald)
- 'Stasi-kastjes hangen overal', artikel in De Volkskrant. Lees het via het Volkskrant-archief (betaald).
- 'De keus hebben om anoniem te zijn' Op 20 mei stond er een interview met auteur Floortje Daemen in de Delta, het universiteitsblad van de TU Delft. Lees het interview
Internet
- Verstrikt in het net, artikel op het weblog Sargasso, 20 mei
- Wat gaat er toch mis bij invoer OV-chipkaart en rekeningrijden?, artikel op sync.nl, 4 juni 2010
Meer informatie:
