Komende december vindt in Genève de vijfjaarlijkse reviewconferentie plaats van de Internationale Biologische Wapens Conventie. Dit verdrag verbiedt aangesloten staten om biologische wapens te ontwikkelen of in bezit te hebben. Nederland is dit keer voorzitter.
Rathenau Instituut draagt bij met ‘policy brief’
Als bijdrage aan deze conferentie publiceerde het Rathenau Instituut een ‘Policy Brief’. Deze gaat over het tegengaan van misbruik van wetenschappelijke kennis voor biologische wapenontwikkeling. Zowel internationaal als in Nederland krijgt het mogelijk misbruik van biologische kennis voor terroristische doeleinden steeds meer aandacht.
Biosecurity en wetenschappelijk onderzoek
Van wetenschappers wordt verwacht dat ze alert zijn op mogelijk misbruik van kennis, en dat ze aandacht hebben voor ‘biosecurity’. Maar aandacht voor biosecurity is nog te weinig verankerd in het Nederlandse wetenschapssysteem. En in hoeverre kan de ontwikkeling van synthetische biologie als nieuw vakgebied misbruik in de hand werken?
De Rathenau Policy Brief levert een bijdrage aan de internationale discussie over deze vragen. Het document is gepubliceerd op de Think Zone-website van het United Nations Office in Genève.
Download Policy Brief
Meer informatie:
