Besluiten voor de eeuwigheid: participatie over het beheren van radioactief afval

Klimaat

Agenda

Weinig besluiten van een overheid gaan over zo’n lange termijn als de berging van radioactief afval. Een deel van dat afval blijft honderdduizenden jaren gevaarlijk voor mens en milieu. Dat moet dus veilig worden weggeborgen voor een periode waarvan we ons nauwelijks een voorstelling kunnen maken. Hoe neem je besluiten die meerdere generaties overstijgen?

8.15 - 13.30 uur

Amersfoort

Aanmelden

Interesse? Meer informatie en aanmelden kan via de website van het Overlegorgaan Fysieke Leefruimte.

Meer informatie een aanmelden

Wat: OFL Conferentie 2025 - Workshop 'Besluiten voor de eeuwigheid: Participatie over het beheren van radioactief afval' 
Wanneer: vrijdag 31 oktober 2025, 08:15 - 13:30 uur (om 09:00 uur start het plenaire programma.) 
Waar: Mariënhof Amersfoort 

In samenwerking met het Overlegorgaan Fysieke Leefomgeving (OFL) organiseren we tijdens de OFL conferentie 2025 de workshop: 'Besluiten voor de eeuwigheid: Participatie over het beheren van radioactief afval'. In deze workshop gaan we in op onze publicatie ‘Nu samen stappen maken’, over het langdurig beheer van radioactief afval. We gaan in gesprek over vragen als: wie mag er meepraten, welke kennis is nodig, en hoe houden we toekomstige generaties in het vizier? Het OFL start op basis van dit advies een traject voor een langetermijn participatieplan.

Andere sprekers

Deze workshop is onderdeel van het algemene programma van de OFL-conferentie van het Overlegorgaan Fysieke Leefomgeving.

Sprekers tijdens het algemene programma zijn onder andere:

  • J. Kriens (raadslid en vice voorzitter van de Raad voor de Leefomgeving en Infrastructuur) presenteert het veelbesproken rapport Falen en Opstaan – een prikkelend advies over systeemfalen in de fysieke leefomgeving én over wat er wél kan.
  • M. van den Berg (onderzoeker en adviseur participatie en democratie) neemt ons mee in een verhaal over de maatschappelijke kracht: hoe zetten we die beter in bij de grote opgaven van onze tijd?

Ook kun je je aanmelden voor andere workshops en ontmoeten en netwerken tijdens het ontbijt en/of de lunch. Aanmelden of meer informatie lezen? Dat kan op de website van OFL.