Workshop AI en de toekomst van het wetenschapssysteem

Werking van het wetenschapssysteem

Agenda

Op maandagmiddag 1 december 2025 organiseert het Rathenau Instituut een interdisciplinaire workshop over AI en de toekomst van het wetenschapssysteem.

12.30u

Den Haag

Man met laptop met daarop ChatGPT
Foto: Pexels

Geïnteresseerd?

Er zijn nog enkele plekken beschikbaar voor geïnteresseerden. Via dit formulier kunt u aangeven interesse te hebben om ook deel te nemen aan de workshop. Uiterlijk op 18 november laten wij weten of er voldoende ruimte is.

Aanmelden

Wat: Workshop AI en de toekomst van het wetenschapssysteem
Wanneer: 1 december 2025  - 12.30-17.30 uur.
Waar: Den Haag

Met ons nieuwe project binnen het programma Wetenschap van de Toekomst nemen we het toenemend gebruik van generatieve AI binnen de wetenschap onder de loep. Samen met actoren uit het wetenschapsveld onderzoeken we wat dit betekent voor de wetenschap, voor onderliggende wetenschappelijke waarden en voor het wetenschapssysteem als geheel. We gaan samen nadenken over wenselijke toekomstbeelden, om zo meer zicht te krijgen op hoe we verantwoord richting kunnen geven aan de ontwikkelingen.

Na de workshop zullen wij verkennen welke investeringen, beleidskeuzes en maatregelen nu nodig zijn om te bewegen richting wenselijke toekomsten. Deze analyse brengen we onder de aandacht bij bestuurders en beleidsmakers.

Het voorlopige programma: 

  • 12:30-13:00 Inloop met lunch
  • 13:00-16:30 Workshop incl. korte pauze
  • 16:30-17:30 Afsluiting en borrel 

Er zijn nog enkele plekken beschikbaar. Via dit formulier kunt u aangeven interesse te hebben om deel te nemen. Uiterlijk op 18 november laten wij weten aan de geïnteresseerden of er voldoende plek is.